my všichni

občas potřebujeme podpořit

V krizi se občas ocitneme všichni, konflikty nám někdy přerostou přes hlavu. Jsme tu, abychom vám pomohli projít náročným obdobím a díky společnému úsilí našli nové možnosti pro vaše projekty, vztahy a život.

Trápí vás časté konflikty s partnerem/partnerkou, které nikam nevedou, jen vás od sebe oddalují?

Někomu jste ublížili a rádi byste to napravili? Usilujete o usmíření?

Záleží vám na vašem vztahu a víte, že by tomu zlepšení komunikace prospělo?

pečovat o vztahy je správné a je úplně ok si k tomu přizvat posilu.

Jsme vyškolené mediátorky s praxí. Propojujeme praxi nenásilné komunikace s prací s nervovým systémem a modelem růstu. 

mediace

Mediace je proces, který přichází v úvahu, kdy jste s druhým člověkem ve sporu,. nejde se vám domluvit, je těžké se udržet a k něčemu dojít. Většinou jde o nějakou konkrétní věc – buď se něco stalo v minulosti a to vám stojí v cestě ke spokojenosti, nebo je něco na talíři právě teď. 

koučink

Koučink párům pomáhá podívat se na jejich aktuální komunikaci a zapracovat na jejím zlepšení. Uvědomíte si své zlozvyky, oblasti, se kterými zápolíte, přidáte nové dovednosti nenásilné komunikace, posílíte společné vnímání těla a potřeb a budete umět vědoměji posilovat spojení mezi vámi.

Odolnost

Představíte si, že máte mluvit s partnerem o něčem důležitém a cítíte, jak se začínáte potit a máte žaludek jako na vodě? Už se vám stalo, že jste při rozhovoru vybuchli a řekli jste, co jste nechtěli, protože už toho bylo na vás zkrátka dost?

Odolnost neznamená jen ‚víc toho vydržet‘. Odolnost znamená vnímání svých možností a jejich vědomého zvětšování pro danou situaci, a také respektování svých limitů. Pomocí somatického prožívání se učíme větší citlivosti a porozumění k signálům našeho těla, jejich komunikování, převzetí odpovědnosti za vytváření našeho bezpečí, ukotvení v moudrosti těla a jeho synchronizaci. 

Nevíte přesně, co by vám pomohlo?
Využijte konzultaci - společně na to přijdeme.

Jak to vidí naši klienti

Ivana na mediaci vytvořila velmi bezpečné a respektující prostředí. Ocenila jsem zručné používání zásad nenásilné komunikace přímo při mediaci. Líbilo se mi také Ivany zaměření na somatiku a citlivost k tomu, jak na tom jednotliví účastníci jsou- pozorování jejich emocí a případné “zpomalení” diskuze, všímavost momentů, kdy se komunikace vyostřuje a k jiným náznakům případných zádrhelů. Určitě mediaci doporučuji pro všechny, kdo se neúspěšně snažili vyřešit konflikt či problém ve více lidech. Pohled a přítomnost někoho nezaujatého zvenčí, kdo má zkušenost s provázením druhých v podobných situacích ušetří spoustu času a budoucích problémů.
Terezie
Velmi Vám děkuji za Vaši pomoc. Bylo to poprvé, co jsem řešil podobný konflikt a poprvé za pomoci mediátora. Byl jsem velmi překvapen, jak to nakonec dopadlo. Musím říct, že jsem byl na začátku dost skeptický, že bychom se vůbec mohli nějak dohodnout.
Vojtěch
Kolegyni jsem pochopila lépe a prostor na mediaci a Vaše otázky tomu velmi přispěly, děkuji! Teď mnohem lépe víme, jak komunikovat a snad jsme si vyjasnili, o co komu šlo a co se komu nelíbilo. V tom určite slavíme úspěch. Na základě mediace jsme podnikli konkrétní kroky pro zlepšení, takže až se příště bude něco dít, tak máme nakročeno to řešit lépe a rychleji.
Hana
Mediaci jsem celkově vnímal pozitivně a bez ní si myslím by k urovnání vztahů v následujících letech nedošlo.
Daniel
Previous slide
Next slide

kdo s vámi bude pracovat

Ivana Horáková

Ivana je spoluautorka a hlavní lektorka výcviku Mediace pro život. Jako autorizovaná trenérka nenásilné komunikace, velmi ráda koučuje páry a jednotlivce. Využívá přitom poznatky práce s traumatem a nervovým systémem (je praktikantkou Somatic Experiencing®. V praxi dlouhodobě zkoumá, jak se sebou a svým tělem v procesu mediace pracovat tak, aniž bychom přicházeli o energii a dokonce se nechali tímto procesem vyživovat – práce je pak mnohem zajímavější, radostnější a udržitelnější. Mediuje momentálně online, ale i na dětském hřišti nebo na pláži, pokud vidí v konfliktu příležitost přispět k porozumění zúčastněných. Stránky Centra pro nenásilnou komunikaci: www.cnvc.org.

Karolina Pincosy

Karolina je zakladatelka neziskové organizace 4UŠI, kde kromě zajišťování chodu organizace působí jako mediátorka, terapeutka a lektorka. Díky setkání s Ivou mohla do Česka přinést profesionální výcvik v mediaci podle nenásilné komunikace a zařadit tak tento plnohodnotný přístup mediace mezi ostatní směry. Kája je absolventka výcviku Mediace pro život, mediačního výcviku u AMČR, psychoterapeutického výcviku v Modelu růstu Virginie Satirové, vystudovala JAMU a 5 let pracovala v brněnském IQ Roma servisu. Kája ráda hledá cesty, jak řešit problémy, překonávat překážky a většinou je to spolupráce, komunikace, tvořivost a vytrvalost, které přinášejí pozitivní změny do života. 

Naše ceny

mediace

osobní vztahy

Součástí procesu mediace jsou min. 2 samostatná premediační setkání. 1 setkání trvá cca 60 minut, cena je 1.300 Kč/setkání. Jedno společné setkání trvá cca 90 minut.

1.300 Kč / 1.800 Kč

mediace

Pracovní kontext

Součástí procesu mediace jsou min. 2 samostatná premediační setkání. 1 setkání trvá cca 60 minut, cena je 1.800 Kč/setkání. Jedno společné setkání trvá cca 90 minut.

1.800 Kč / 2.200 Kč

mediace

Skupina

Tento typ mediace si většinou vyžaduje tvorbu specifického programu a pořadí práce. Cena je uvedena pro  3-8 osob a délku cca 90 minut. Jste neziskovka? Domluvte si slevu.

3.400 Kč

nenásilná komunikace

Koučink

60 minut individuální nebo párové online sezení

1.500 Kč

Somatic experiencing©

Odolnost

60 minut individuální sezení online

1.500 Kč

Hledáte podporu pro váš pracovní tým?

Koučink i mediace může být skupinová. V případě, že jsou vztahy složitější a konflikty vzájemně ovlivňují více lidí a jejich spolupráci, lze mediaci využít jako nástroj pročištění ‚ovzduší‘, při kterém převezmete znovu kontrolu a najdete nová řešení a uspořádání vzájemné spolupráce.