Úvodní seminář nenásilné komunikace

pro přihlášené a zájemce o výcvik mediace pro život a další účastníky

Seminář zaměřený na základní stavební kameny nenásilné komunikace a jejich využití v konfliktních situacích. Slovník nenásilné komunikace, postupy a procesy, zážitek a příprava do výcviku, která se bude hodit.

co se naučím

SEBENAPOJENÍ, UPŘÍMNÉ SEBEVYJÁDŘENÍ, EMPATIE

Na semináři vás seznámíme se základními kameny úspěšného využívání nenásilné komunikace. Budeme posilovat napojení na sebe s cílem porozumět tomu, co se ve mně děje. Budeme trénovat vyjádření a také empatické naslouchání podle nenásilné komunikace.

napojení a slovník pocitů a potřeb

Pocity a potřeby jsou důležité proto, že komunikaci vyjasňují, vedou nás k tomu podstatnému, napomáhají napojení s druhým na lidské, univerzální rovině a zvyšují tak šanci, že si porozumíme a nalezneme adekvátní řešení situace či prohloubíme vzájemný vztah.

4 KROKY nvc

4 kroky NVC je základní komunikační struktura tohoto přístupu. Pozorujeme, pociťujeme, napojujeme se na potřeby v pozadí a komunikujeme prosby s tím spojené.

využití nvc v konfliktech

Seminář je určen především pro zájemce o výcvik Mediace pro život a již přihlášené a proto se lehce podíváme také na to, jak dříve zmíněné stavební kameny nenásilné komunikace mohou přispět efektivnímu a konstruktivnímu zvládání konfliktních situací z běžného života.

místo a termín

Seminář proběhne v období 24.-26.11.2023 v případě přihlášení alespoň 12ti účastníků; přihlašování je možné do 20.11.2023 nebo do naplnění kapacity,

24.-26.11.2023

pá: 16-20h, SO: 10-18h, NE: 9-13

seminář proběhne v prostorách galerie kaple

ve valašském meziříčí

cena kurzu

Cena semináře zahrnuje lektorné a organizační zajištění, pracovní materiály a drobné občerstvení. Náklady na dopravu a ubytování si účastníci hradí sami.

2.699 Kč

Kdo seminář povede

Karolina Pincosy

Karolina je zakladatelka neziskové organizace 4UŠI, kde kromě zajišťování chodu organizace působí jako mediátorka, terapeutka a lektorka. Díky setkání s Ivou mohla do Česka přinést profesionální výcvik v mediaci podle nenásilné komunikace a zařadit tak tento plnohodnotný přístup mediace mezi ostatní směry. Kája je absolventka výcviku Mediace pro život, mediačního výcviku u AMČR, psychoterapeutického výcviku v Modelu růstu Virginie Satirové, vystudovala JAMU a 5 let pracovala v brněnském IQ Roma servisu. Posledních 8 let je na volné noze, kde se věnuje rodině a domácímu vzdělávání, 4Uším, webovému a interiérovému designu. Ve výcviku Mediace pro život má na starosti organizaci, komunikaci s účastníky, administrativu a asistování.

Dagmar Hradská

Dáša lektoruje, koučuje a individuálně doprovází. Pracuje s tématy emocí, s tělem a myslí jako zdroji poznání a podpory na cestě k vnitřní integritě a vzájemnému porozumění. Ve výcviku Mediace pro život je Dáša podporou účastníkům v jejich procesu učení, asistuje a stará se o propagaci. „Dříve jsem se ptal: Jak mohu vyléčit či změnit tohoto člověka? Dnes bych tuto otázku položil jinak: Jak mohu vytvořit vztah, který tento člověk může využít pro svůj osobní růst?“ (C. R. Rogers)

Chci se přihlásit

Kurz proběhne při přihlášení min. 12 účastníků. S účastí budeme na 100% počítat po uhrazení účastnického poplatku.